• Bydgoski Buskers

  • Bluesowe Szlaki

  • Tommy Emmanuel

  • Bluesowe Szlaki

  • Valle Motel Norwegia

Events Calendar

Previous month Previous day Next day Next month
By Year By Month By Week Today Search Jump to month
Busker Fest 2019
From Friday, 05 July 2019 -  5:00
To Sunday, 07 July 2019 - 10:00
Hits : 199
Contact Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W najbliższy piątek i sobotę na bydgoskich ulicach pojawią się artyści. W te dni odbędzie się bowiem kolejna edycja Busker Fest.

Kolorowe tłumy, fascynujące występy, niekonwencjonalni artyści, wspomnienia na długie lata – w taki sposób organizatorzy opisują Festiwal Sztuki Ulicznej „Busker Fest”. To wyjątkowe wydarzenie już od kilkunastu lat niezmiennie wzbogaca kulturalne życie Bydgoszczy. Na ulicach pojawiają się kuglarze, akrobaci, mimowie, muzycy, aktorzy i clowni, którzy adaptują otaczające środowisko w sposób nietuzinkowy na potrzeby swoich pokazów, jednocześnie angażując w nie publiczność oraz przypadkowych przechodniów. – Bez konieczności eleganckiego ubioru, opłaty za bilety i czekania w kolejce, mieszkańcy Bydgoszczy oraz odwiedzający nasze miasto goście mogą doświadczyć tej niecodziennej, ulicznej formy sztuki, niemal dosłownie na własnej skórze – przekazuje Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Mandragora.

Występy w Bydgoszczy rozpoczną się jutro (5 lipca) o godzinie 17:00 i potrwają do 22:00. W amfiteatrze przy ulicy Mostowej będzie można zobaczyć takich wykonawców jak Pina Polar, Troligoblin, Pleszyński i Antydepresyjna Akademia Dźwięku, Circo Matrioshka, Aktshow, Pan Ząbek i Yokai. Ponadto, o godzinie 20:00 w ogródku letnim Merlina na placu Teatralnym wystąpi „Busker Blues Project”, czyli Duet Andrzej Talaśka/Konrad Kaczmarek oraz Doktor Blues.

W sobotę uliczni artyści będą prezentować się publice na placu Teatralnym. Już od 15:00 na mieszkańców czekać będą występy Bromberg Stadt Trio, a później Tobi Show, Pana Walizki, Falkoshow, Mieczysława Giedrojcia i Marii Madro. O 20:00 w ogródku letnim Merlina pojawi się Why Ducky. Warto wiedzieć, że od godziny 15:00 do 20:00 na placu Teatralnym będzie przygotowana strefa zabaw dla dzieci.

Zwieńczeniem tegorocznego Busker Fest będzie impreza towarzysząca „Park Sztuki”, która odbędzie się w niedzielę, 7 lipca w pałacu w Lubostroniu. Od godziny 14:00 do 18:00 wystąpią tam Why Ducky, Top Toys, Fijałkowski Project i Doktor Blues.

http://www.buskerfest.pl/

Location Bydoszcz

Tu graliśmy

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok