• Bydgoski Buskers

  • Bluesowe Szlaki

  • Tommy Emmanuel

  • Bluesowe Szlaki

  • Valle Motel Norwegia

Prosto z mostu" w amfiteatrze

Bydgoszcz nocą - lipiec 2013

O brzmienia gitarowe i wokal zadba Andrzej Talaśka, przy perkusji zasiądzie Włodzimierz Szczepaniak. „Prosto z Mostu” to cykl koncertów organizowanych w amfiteatrze przy ul. Mostowej. - Impreza adresowana jest do mieszkańców Bydgoszczy i gości odwiedzających nasze miasto w okresie letnim. Jest to czas, w którym wydarzenia kulturalne odbywające się nie w budynkach instytucji i klubów muzycznych, ale w przestrzeni otwartej są szczególnie atrakcyjne i oczekiwane przez odbiorców - piszą o wydarzeniu jego organizatorzy. Wstęp na koncert jest oczywiście darmowy.

Uliczne granie wypełni letni wieczór 17 lipca, kiedy zaprezentuje się folkowo-bluesowy duet:

O wychodzeniu z muzyką w przestrzeń miasta muzycy tak mówią:

"W naszych czasach kiedy część klubów zajeli Dj-je trzeba szukać innych miejsc na granie. Ulica zapewnia nam najbliższy i najbardziej prawdziwy kontakt ze słuchaczem. Ludzie, którzy przechodzą obojętnie lub przystają obok z zainteresowaniem, bezpośrednio wyrażają swój stosunek do naszej muzyki. Na głównych ulicach lub na starówkach miast powinny być miejsca specjalnie wyznaczone dla artystów ulicznych."

źródło strony 

 

Bluesowe granie na Mostowej 

Aby zrelaksować się przy takcie bluesa, warto usiąść i posłuchać muzycznego, spokojnego brzmienia w amfiteatrze na rogu ulic Grodzkiej i Mostowej.

17 lipca wystąpił duet – Andrzej Talaśka (wokal, gitara) i Włodzimierz Szczepaniak (perkusja). Ich koncert był jednym z wystąpień w ramach imprezy „Prosto z mostu”. Cykl ten adresowany jest dla bydgoszczan i odwiedzających nasze miasto turystów.

Muzycy zaprezentowali znane covery (m.in. Erica Claptona i Janusza Laskowskiego) oraz kompozycje swojego autorstwa, np. „Podarunek”.Niejeden przechodzień zatrzymał się i przysiadł na ławeczce, by posłuchać godnych uwagi utworów i oddać się wszechobecnemu luźnemu nastrojowi.

 źródło strony

 

Koncert "Bluesowe Szlaki" w wykonaniu bydgoskich bluesmanów Andrzeja Talaśki i Jacka Herzberga to muzyczna podróż do magicznych czasów narodzin bluesa. Razem z muzykami Blues Duo przeniesiemy się do źródeł tej muzyki, odwiedzimy charakterystyczne dla bluesa miejsca, takie jak Delta Mississippi czy Chicago, poznamy sylwetki największych twórców tego gatunku. Zróżnicowany program koncertu ukazuje bogactwo odmian i stylów bluesa oraz jego wpływ na rozwój innych gatunków muzyki, jak np. rock?n?roll.

Jacek Herzberg - bydgoski bluesman, założyciel i lider kilku formacji muzycznych doskonale znanych bluesowej publiczności. W ciągu ponad 20 lat muzycznej aktywności ze swoimi zespołami - Green Grass, Doktor Blues, Double Six - wielokrotnie występował na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce .Nagrał także kilkanaście płyt. J. Herzberg to również animator życia kulturalnego w Bydgoszczy i regionie. Pomysłodawca i organizator wielu projektów kulturalnych, m.in.: "Blues & Folk Festival", "Busker Fest", "Prosto z Mostu", "Muzyka 18. Południka".

www.greengrass.pl

Andrzej Talaśka - gitarzysta i wokalista z długoletnim doświadczeniem scenicznym. Absolwent Studium Muzyków Rozrywkowych STOMUR. W latach 1997-2002 występuje z zespołami Talars Band oraz To Let, a od 2004 r. do chwili obecnej rozwija karierę solową. A. Talaśka to także uzdolniony kompozytor i autor tekstów. Jego kompozycje można usłyszeć na płytach: Andrzej Talaśka - Talars Band (2001), Andrzej Talaśka - Solo Guitar Blues From Poland (2004), Andrzej Talaśka & Edmund Blues Band - Solo, Duo, Trio, Quarte (2006). Koncertuje w kraju oraz za granicą (m.in. Dania, Norwegia).

Kiedy 24.04.2016 / Niedziela / 16:00

Gdzie Pałac Nowy w Ostromecku

Jacek Herzberg - gitara akustyczna i rezofoniczna, harmonijka, kazoo, śpiew

Paweł Tomaszewski - bass ukulele

Andrzej Talaśka - gitara akustyczna, śpiew

 źródło strony 

 W najbliższy piątek i sobotę na bydgoskich ulicach pojawią się artyści. W te dni odbędzie się bowiem kolejna edycja Busker Fest.

Kolorowe tłumy, fascynujące występy, niekonwencjonalni artyści, wspomnienia na długie lata – w taki sposób organizatorzy opisują Festiwal Sztuki Ulicznej „Busker Fest”. To wyjątkowe wydarzenie już od kilkunastu lat niezmiennie wzbogaca kulturalne życie Bydgoszczy. Na ulicach pojawiają się kuglarze, akrobaci, mimowie, muzycy, aktorzy i clowni, którzy adaptują otaczające środowisko w sposób nietuzinkowy na potrzeby swoich pokazów, jednocześnie angażując w nie publiczność oraz przypadkowych przechodniów. – Bez konieczności eleganckiego ubioru, opłaty za bilety i czekania w kolejce, mieszkańcy Bydgoszczy oraz odwiedzający nasze miasto goście mogą doświadczyć tej niecodziennej, ulicznej formy sztuki, niemal dosłownie na własnej skórze – przekazuje Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Mandragora.

Występy w Bydgoszczy rozpoczną się jutro (5 lipca) o godzinie 17:00 i potrwają do 22:00. W amfiteatrze przy ulicy Mostowej będzie można zobaczyć takich wykonawców jak Pina Polar, Troligoblin, Pleszyński i Antydepresyjna Akademia Dźwięku, Circo Matrioshka, Aktshow, Pan Ząbek i Yokai. Ponadto, o godzinie 20:00 w ogródku letnim Merlina na placu Teatralnym wystąpi „Busker Blues Project”, czyli Duet Andrzej Talaśka/Konrad Kaczmarek oraz Doktor Blues.

W sobotę uliczni artyści będą prezentować się publice na placu Teatralnym. Już od 15:00 na mieszkańców czekać będą występy Bromberg Stadt Trio, a później Tobi Show, Pana Walizki, Falkoshow, Mieczysława Giedrojcia i Marii Madro. O 20:00 w ogródku letnim Merlina pojawi się Why Ducky. Warto wiedzieć, że od godziny 15:00 do 20:00 na placu Teatralnym będzie przygotowana strefa zabaw dla dzieci.

Zwieńczeniem tegorocznego Busker Fest będzie impreza towarzysząca „Park Sztuki”, która odbędzie się w niedzielę, 7 lipca w pałacu w Lubostroniu. Od godziny 14:00 do 18:00 wystąpią tam Why Ducky, Top Toys, Fijałkowski Project i Doktor Blues.

 źródło strony

Piszą o nas

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok